Майор ЗСУ, який публічно обурився діяльністю Зеленського, заявляє про тиск і порушення своїх прав - Спецтема

Майор ЗСУ, який висловив власну думку про діяльність Володимира Зеленського, каже, що на нього продовжують чинити тиск.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Нагадаємо, Роман Ковальов, офіцер відділу інформаційної протидії оперативного управління штабу командування Сухопутних військ ЗСУ, перебуваючи у відпустці зробив у фейсбуці допис про президента Зеленського: “Ну ты и лошара! Даже мой ребенок справился бы с управлением страны лучше!.. Вова — уходи! Нам уже с тобой все понятно!” “Побачив у ЗМІ сюжет, в якому розповідалося, що чиновники через свою непрофесійність не встигли вчасно оформити заявку на потрібні ліки. Мене це обурило”, — пояснив свій допис майор Роман Ковальов. Невдовзі після опублікування критики щодо президента офіцер отримав сувору догану за “повідомлення негативного характеру” в соцмережі.


"Після того, як стало відомо про винесення мені догани за критику Зеленського, тиск з боку командування посилився, — каже "Експресу" майор Роман Ковальов. — Раніше я виявив бажання проходити військову службу у Центрі морально-психологічного забезпечення ЗСУ. Мені дали всі необхідні документи для переведення. Їх підписав командувач Сухопутних Військ. Залишилося тільки, аби свій підпис поставив генерал-полковник Руслан Хомчак, Начальник Генштабу. Документи прийшли до Генерального штабу того дня, коли в з’явився наказ про оголошення мені догани за критику Зеленського. Тут все й зупинилось.


А днями мені подзвонив генерал-майор Олександр Голоднюк, заступник командувача Сухопутних Військ ЗСУ з морально-психологічного забезпечення і повідомив, що є наказ командуючого про переведення мене на нижчу посаду в одну із бригад, що дислокується на Сході України".


— Як вам аргументували таке рішення?


— Мені заявили, що рівнозначних моїй посаді посад у Сухопутних Військах нема. Але ж Сухопутні Війська — це понад половину всіх Збройних сил. Це — понад 100 тисяч посад. Я зажадав відповідний документ, який підтвердить відсутність посади, але мені запропонували повірити на слово.


Одне з найважчих покарань для військовослужбовців — це пониження на посаді. Тож я проти такого переведення, бо вважаю, що це принижує мене як офіцера і порушує мої права.


— Ви вважаєте, що це відбувається через вашу критику діяльності Володимира Зеленського?


— Так. Наскільки мені відомо, Володимир Олександрович сказав терміново закрити це питання так, щоб армія зрозуміла, що більше чинити, як я, не можна. Ба більше, мій випадок спонукав Міністерство оборони та Офіс Президента розробити новий порядок користування військовослужбовцями соцмережами та інтернетом.


— Наказ про оголошення догани ви вже оскаржили?


— Мені досі не надали матеріали розслідування. Адвокат подав відповідний запит. Після їх отримання оформимо позов до суду. Окрім того, я звернувся до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з приводу порушення моїх прав.


— Зараз ви продовжуєте нести службу?


— Я перебуваю в госпіталі. На фоні стресу загострились проблеми з нирками.


Точка зору


*Олег Жданов, полковник запасу, військовий експерт:


"Цей випадок — приклад радянщини у збройних силах. В СРСР не розділяли службове і приватне. І досі багато керівників в армії вважає, що військовослужбовці не мають права на власну думку. Утім, приміром, в армії США служать, як прихильники республіканців, так і демократів. На службі вони аполітичні, але поза службою цілком можуть висловлювати публічно свої позиції. В Україні армія — поза політикою. Коли у військовослужбовця закінчився робочий день, він вийшов за територію частини і зняв форму, він може вільно висловлювати свої погляди. Обмеження чи покарання за таке порушує його права".


Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.


Читайте також про те, хто і чому звинувачує відомого українського боксера у зраді національної збірної.


Джерело статті: “https://expres.online/spetstema-2/mayor-zsu-yakiy-publichno-oburivsya-diyalnistyu-zelenskogo-zayavlyae-pro-tisk-i-porushennya-svoikh-prav”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя